افول سبز

سلام

این روزها مسائلی از سمت افراد متوهم بیان می شود که به مزاح بیشتر می ماند: مصرف برق را بالا ببریم، بوق بزنیم، چراغ روشن کنیم، تا بازار پیاده رویی کنیم.

با افول امثال میرحسین و حامیانش (حامیان آزادی بیان) در حد هک کردن و حمله به وبلاگ خبرنگاران، دیگر حتی نوشتن در مورد این افراد هم افول می کند، مثل همین بیانیه های میرحسین که نداده مشخص است که چه می گوید.

تصورش را بکنید که چند سال بعد میرحسین یا خاتمی نامه سرگشاده و بیانیه بدهند، مثل این می ماند که مریم رجویی بیانیه داده باشد و اشاره به آن تنها باعث ابتذال نوشتار شخص و خنده خواننده می شود.

افول

"روحیه خوارج، روحیه خاصّی است. آنها ترکیبی از زشتی و زیبائی بودند و در مجموع به نحوی بودند که در نهایت امر، در صف دشمنان علی قرار گرفتند و شخصیّت علی آنها را «دفع» کرد نه «جذب»."*

به نظر خوارج مدرن ما نه در زشتی و نه در زیبایی قابل مقایسه با خوارج دوره امام علی (ع) نیستند. اما نباید این واقعیت همیشگی را فراموش کرد که گر چه خوارج از میان رفته اند، اما روحیه خوارجگری همچنان باقی است.

*  جاذبه و دافعه علی (ع)

 

/ 20 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وحید

سلام ؛ با مطلبی درباره نمازجمعه 23/05/1388 به روزم [گل]

عصیان

در همین رابطه وبلاگ مرا هم ببین

همبلاگی

برای او سلام دوست من... الان تو این وانفسای دنیای "صفر و یکی" جایی که بتونیم حرفای حسابمونو برا همدیگه و گروهی بزنیم کمه، واسه همین همبلاگی سر پا شده و دنبال آدمایی می گرده که بیان و دور هم توی این وبلاگ گنده و گروهی بنویسن... و البته جات این جا خالیه! تیم پشتیبانی سایت شهید آوینی (aviny.com) این مجموعه رو راه انداختن تا به جامعه مجازی با رویکرد مذهبی داشته باشیم. حال کردی چقدر لفظ قلم بود؟ پاشو... پاشو بیا که خیلی وخته منتظرم گذاشتی... بابا چشمم به مونیتور خشک شد تا ببینمت!!! دیر نکنی ها... به قول قیصر: حرف های ما هنوز نا تمام... تا نگاه می کنی چقدر زود دیر مشود... پیش ما بیا!!! http://www.hamblogi.ir با احترامات قلبی تیم پشتیبانی همبلاگی

تفحص

با"موسوی وطرفدارانش" به روزم به نظراتتون شدیدا احتیاج دارم حس میکنم... منتظرم یا علی

سید

سلام. نوشته ی جالبی بود. با مطلب "انقلاب نرم" به روزم. منتظر نظر شما دوست عزیز هستم. به امید تعامل بیشتر... . یا علی

کوثرمحمدی

با شعری(به مناسبت چهلمین روز شهادت مروه الشربینی)به روزم

جواد سالمی

دچار توهم سبزند این ها برای بودن مجبور به فریشیدن هستند.

شهلا

در جامعه ای که نتوان براحتی و با آرامترین شیوه ممکن و بصورت کاملا مدنی صدای اعتراض را به گوش مسئولین رساند و جواب این تجمع های آرام با گاز و اشک و باتوم و گلوله و زندان و شکنجه و کشتار جواب داده می شود . شما بگویید (راهنمایی کنید) که چطور باید اعتراض کرد. اگر اصلا این حق را قائل هستید!!؟؟

محمد

بچه 20 سال ديگه اين موقع مي بينم كه در به در دنبال استخدام هستي به جرمو همكاري با رژيم بعثي كار بهت نمي دهند! فكر اون موقع رو بكن از حالا

هادی

خفه شو